Безпека дитини - важлива соціально-педагогічна проблема сучасності


/Files/images/Безпека.jpg
Торкаючись теми виховання здорової дитини-дошкільника, не можна лишити осторонь питання безпеки життєдіяльності малюка.Відомо, що в будь-якому віці, а в дитинстві особливо, людину підстерігає багато небезпек.
Статистика свідчить, що в кожній країні щорічно гинуть сотні дітей від нещасних випадків, які трапляються не тільки на вули­ці, але й удома. Проте більшість таких трагедій можна і потрібно попередити, вживаючи елементарних заходів безпеки.
Як же зберегти здоров'я дітей? З перших років життя допитливість малят, активність у пізнанні навколишнього можуть інколи становити небезпеку для них. На жаль, формування безпечної поведінки найчастіше розуміють як цілу низку заборон. При цьому дорослі, які люблять дітей, опікуються ними, не помічають, як часто вони повторюють слова: «не можна», «відійди», забуваючи, що тільки слушні та вчасні поради дорослих можуть справді допомогти дитині вберегти своє життя, зміцнювати здоров'я, усвідомлювати, що гратися можна не скрізь і не завжди, і що деякі заборони та правила – не примхи батьків і педагогів, а життєва необхідність. Ми з вами маємо зробити все для того, щоб кожна дитина була здоровою та постійно перебувала у безпечних умовах.
Чинники, які найчастіше становлять небезпеку для дітей
  • Неблагополучні сім’ї, в яких можливі такі негативні явища, як насильство над дітьми (фізичне, психічне, емоційне), бездоглядність, знущання тощо.
  • Діти вулиці, безхатьки-дошкільники за живих батьків: негативний вплив підлітків девіантної поведінки; використання дітей дошкільного віку дорослими безхатьками, залучення їх до протиправних вчинків з негативними наслідками.
  • Незнання дітьми правил дорожнього руху.
  • Незнання дошкільниками правил пожежної безпеки, що може призводити до каліцтва і навіть смерті.
  • Небезпеку для дошкільнят можуть становити ситуації: «сам удома», «сам на воді» (на річці, ставку, озері, морі), «сам у лісі» без догляду дорослих.
  • Небезпека подекуди чатує на дитину і в ситуації «дитина – незнайомий дорослий».
Що ж таке безпека дитини і які обов'язки дорослих?

Безпечний означає такий, що не завдає шкоди організму, стану здоров'я та поведінці в соціумі. Насамперед, це захищеність від будь-якої небезпеки: предметів, речовин, людей, різних непередбачуваних ситуацій та іншого, що може становити загрозу здоров’ю та життю.
В дошкільному віці цей захист мають здійснювати дорослі: педагоги і батьки. Постійне перебування дітей у їхньому полі зору та підтримання тісного контакту з ними – певна гарантія особистої безпеки кожного вихованця.

Основні напрями роботи:
- створення належних умов для безпечної життєдіяльності;
- формування елементарної життєвої компетенції з питань безпеки, виховання основ безпечної поведінки у дітей, а також культури безпеки у дорослих, відповідального ставлення до життя та здоров'я малят.

Посилання на сайт "Веб - простір безпеки" (заходьте дізнаєтесь багато цікавого)http://child.mns.gov.ua/

ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ДИТЯЧОМУ ТРАВМАТИЗМУ В ЗДО №77

З метою створення безпечних і нешкідливих умов освітнього процесу та профілактики дитячого травматизму в закладі дошкільної освіти організована профілактична робота, під час якої:
  • проводяться бесіди, рольові, дидактичні та спортивні ігри, спрямовані на формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я та життя, поліпшення якості навчально-виховної роботи з питань особистої безпеки та захисту життя;
  • проводяться заняття за розділами «Дитина і природа», «Дитина і вулиця», «Дитина серед людей», «Здоров’я дитини» тощо;
  • систематично поновлюється матеріал в куточках «Безпека дитини» в кожній групі;
  • оформлюються виставки дитячих малюнків на тему «Безпека життя і здоров’я дитини»;
  • перевіряються журнали проведення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності та документація системи цивільного захисту, профілактики дитячого травматизму в дошкільному навчальному закладі;
  • перевіряються знання працівників з питань безпеки життєдіяльності і правил надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків;
  • перевіряється стан електричного, опалювального обладнання, приміщення та території закладу, стан пожежних щитів та пожежного обладнання, своєчасність перезарядки вогнегасників.

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ПІД ЧАС СВЯТКУВАННЯ НОВОРІЧНИХ ТА РІЗДВЯНИХ СВЯТ

Шановні батьки!

Уже настала зима. Діти із захопленням чекають зимових розваг, але пам’ятайте:

Ø Під час прогулянки з дітьми перевіряйте місця, де гулятимете, на наявність небезпечних предметів.

Ø Одягайте дитину відповідно до погодних умов. Пам’ятайте, що обличчя, руки та ноги є найбільш вразливими до морозу.

Ø Не допускайте перебування дітей без нагляду, особливо, біля відкритих водоймищ. Будьте уважними під час перебування на вкритих кригою річках та інших водоймищ.

Ø Пам’ятайте, що кататися на льодових доріжках можна тільки в одному напрямку і в місцях, віддалених від проїжджої частини.

Ø Пам’ятайте про безпеку дитини під час ігор у сніжки, катання на санчатах, лижах та ковзанах.

Ø Не допускайте перебування дітей під дахами, щоб уникнути травмування падаючими бурульками, снігом.

Обережно дорога!

Шановні батьки, слід пам’ятати, що дорога є підвищеною зоною небезпеки наших дітей, тому:

Ø Не дозволяйте дітям самостійно переходити проїжджу частину. Пам’ятайте, що в зимовий період гальмівний шлях автомобіля довший, а ймовірність під слизнутися вища.

Ø Не переходьте дорогу на червоний чи жовтий сигнал світлофора.

Ø Не поспішайте, переходьте дорогу розміреним кроком. Навчайте дітей правильної поведінки на дорозі і пам’ятайте, що власний приклад найкращий урок для вашого малюка.

Ø Не дозволяйте грати поблизу проїжджої частини, особливо кататися на санчатах з гірки.

Ø Переходьте дорогу лише у місцях, визначених дорожнім знаком «Пішохідний перехід»

Ø З автобуса, тролейбуса, таксі виходьте першими, щоб дитина не могла впасти чи вибігти на дорогу.

Ø Не виходьте з дитиною з-за машини, з-за кущів, не глянувши попередньо на дорогу – це типова помилка, і не можна, щоб діти її повторювали.

Ø Спонукайте дитину до участі у ваших спостереженнях за ситуацією на дорозі: показуйте їй авто, які готуються повертати, їдуть з великою швидкістю

Ø Під час подорожі залізничним транспортом дотримуйтесь всіх правил та уважно стежте за дітьми.

Ø Пам’ятайте, що проїжджа частина є одним з головних місць травмування дітей!

Незабаром розпочнеться довгоочікуваний період новорічних та різдвяних свят, засяють святково прибрані ялинки, спалахнуть тисячі гірлянд, а небо осяють захоплюючі салюти. Але часто недотримання правил безпеки під час Новорічних свят може стати причиною трагедії. Отже, якщо ви хочете весело і без пригод відпочити, зверніть увагу на деякі правила під час підготовки до домашньої урочистості.

Щоб не трапилось біди:

Ø встановлюйте ялинку на стійкій основі так, щоб гілки не торкалися до стін і стелі та були на безпечній відстані від електроприладів і побутових печей;

Ø не встановлюйте ялинку на високій підставці (стілець, табуретка, журнальний столик та ін.);

Ø поставте стовбур ялинки у відро з мокрим піском і час від часу зволожуйте його;

Ø не запалюйте на ялинці свічки, бенгальські вогні, а також саморобні електрогірлянди),

Ø не направляйте в її бік хлопавку;

Пам’ятайте: особливо небезпечним на ялинці є золотаво-сріблястий дощик з алюмінієвої фольги (навіть якщо він фабричного виготовлення), який може замкнути електрогірлянду;

Ø не забувайте: діти можуть перебувати біля ялинки з увімкненою гірляндою тільки у присутності дорослих, вимикайте її, коли виходите з кімнати;

Ø покладіть неподалік від ялинки декілька паперових пакетів із піском, поставте ємність з водою, покладіть стареньку ковдру, приготуйте електричний ліхтарик;

Ø із метою запобігання виникненню пожежі можна обробити ялинку спеціальним вогнестійким розчином.

Якщо ялинка вже запалала - беріть швидко ковдру, рядно, намочуйте їх у воді й накривайте ялинку або просто залийте її водою. Якщо ж Ви самі не в змозі справитися з вогнем – негайно викликайте пожежно-рятувальну службу за номером „101”.

Особиста безпека дитини:

Ø Не залишайте дітей дошкільного віку самих удома, навіть на короткий час.

Ø Тримайте подалі від дітей мийні засоби, ліки, гострі та ріжучі предмети.

Ø Запобігайте формування в дитини навичок жорсткого поводження з тваринами. Не дозволяйте дражнити тварину.

Ø Не дозволяйте самостійно виходити на балкон та відчиняти вікна, поясність дитині, яку небезпеку вони несуть.

Ø Дотримуйтесь правил цивільної оборони. У разі виникнення загрози виконуйте інструкції, які повідомляє ЗМІ.

Ø Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми.

Пам’ятайте, ці хвилини вимірюються ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди – потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації. Пам’ятайте, що життя ваших дітей залежить лише від вас самих!

Нехай Новий рік та різдвяні свята будуть щасливим для Вас і Ваших рідних!

І

Інформація про результати проведення
практичних навчань з основ безпеки
життєдіяльності в ПДНЗ №77

З метою проведення заходів щодо недопущення виникнення небезпечних подій та надзвичайних ситуацій, а також запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби Covid–19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, збереження життя і здоров’я учасників освітнього процесу. У нашому ЗДО 24.09.2020 року було проведено практичне заняття - тренінг «Евакуація в закладі дошкільної освіти» з метою навчання учасників освітнього процесу правилам безпечної життєдіяльності та набуття ними практичних навичок поведінки в умовах виникнення надзвичайних ситуацій.

Під час навчання відпрацювали питання безпечної поведінки та швидких дій в умовах задимлення, або пожежі у приміщенні. Працівники ЗДО та вихованці показали вміння та правила реагування у разі виникнення надзвичайної ситуації.

За сигналом пожежної тривоги вихователі і працівники вивели дітей з приміщення. Для того, щоб діти могли швидко покинути приміщення установи, було відкрито всі виходи на випадок екстреної евакуації. Усі малюки були виведені на спортивний майданчик на території дошкільного закладу.

Організація освітнього процесу в ПДНЗ № 77 «Джерельце» з урахуванням протиепідемічних норм безперечно знайшла своє відображення в життєдіяльності вихованців. Передусім запроваджені жорсткі заходи гігієни та безпеки, систематичного моніторингу стану здоров’я дітей та решти учасників освітнього процесу організації освітнього середовища та взаємодії в ньому в умовах карантинних обмежень.

В реалізації програмових вимог, організації освітнього процесу педагогічний колектив визначив правильний баланс між дієвою підтримкою навчання й доброго самопочуття дітей, з одного боку, і дотриманням заходів з охорони здоров’я, гігієни та забезпеченням безпеки дітей, працівників з іншого боку.

Систематично проводиться інформаційно – просвітницька робота серед батьків та дітей, щодо безпечної поведінки вдома, заходів особистої та громадської профілактики коронавірусу, необхідністю своєчасного звернення за медичною допомогою.

/Files/images/novini_2020/Інформація про результати ТБ_222.jpg

ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДИТИНИ

З метою удосконалення теоретичних знань та практичних навичок вихователів з формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров'я та життя, з метою поліпшення якості навчально-виховної роботи з питань особистої безпеки та захисту життя з 01.06.2020 року по 07.06.2020року в ДНЗ №77 комбінованого типу «Джерельце» було проведено «Тиждень безпеки дитини».
На основі загального плану проведення «Тижня безпеки дитини» вихователі склали план заходів для кожної вікової групи, який наповнили змістом навчально-виховної роботи з дітьми: тематичні заняття, дидактичні, сюжетні, театралізовані, конструктивно-будівельні ігри з елементами безпеки життя, конкурси, читання творів художньої літератури відповідної тематики, аналіз небезпечних ситуацій та правила поведінки.

/Files/images/IMG-10146fbfb6abe72a7e02df1d68947607-V.jpg /Files/images/IMG-0143eb398df11691329b1e7c58db5b2e-V.jpg /Files/images/IMG-b29e8e929e2a9771ea152115f26eb20c-V.jpg

/Files/images/novini_2020/FB_IMG_1588095403613.jpg

/Files/images/novini_2020/FB_IMG_1588095409413.jpg

/Files/images/novini_2020/FB_IMG_1588095415712.jpg

/Files/images/novini_2020/FB_IMG_1588095427406.jpg

/Files/images/novini_2020/FB_IMG_1588095432535.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 2300

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.